• Şırnak31 °C
  • Batman33 °C
  • Diyarbakır33 °C
  • İstanbul27 °C
  • Ankara30 °C

Hüseyin Ebuliz / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ey BDP, Cizre Halkının İradesine Karışma!

16 Mart 2014 Pazar 13:45

Öncelikle belirtmeliyim ki; Cizre hiç kimsenin babasının tapulu malı değildir ve herkesin, her kesimin, her partinin siyaset yapma, kendini ifade etme ve parti programları çerçevesinde çalışma özgürlüğü vardır. Bu özgürlüğü kısıtlamak, fitne tohumları ekmek ve diğer partilerin çalışmalarını engellemek, kendini yurdun yegâne sahibi görmek hiç kimsenin, hiçbir partinin haddi değildir ve olamaz da!

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Cizre’de de herkes istediği partiyi benimseme, istediği gibi partilerin çalışmalarına katılma, istediği gibi siyaset yapma, kendini tanıtma ve ifade etme hakkına sahiptir.

Gelelim dünkü Cizre Konak Mahallesinde yaşanan olaya, daha doğrusu trajikomik olaya..!

Dün Hür Dava Partisi Genel Başkanının katılacağı HÜDA PAR Cizre İlçe Teşkilatı Seçim lokâlinin açılışı vardı ve bu kapsamda Genel Başkan’ın geçeceği güzergâh, BDP’li bir avuç çocukları pardon gece fareleri tarafından taşlanmak istendi.

BDP’li süt çocukları diyoruz çünkü fotoğrafta barış ve demokrasiden dem vurup, çocuklar ve ellerindeki taşlar üzerinden siyaset yapan, “demokratik taşlı saldırı”da bulunmak isteyen ve Kürdistan’ı tapulu malı zannedip, gene Kürdistan’daki huzursuzluğun müsebbibi olanların toplandığı  bir kare var. 

BDP’li yöneticiler(!)in çocukları ve bir avuç insanı arkasına alarak anayolu işgal etmeleri ve laf safsatası yapmaları, beraberindeki bir avuç insanın eline taş alıp Cizre’nin asli unsurları olan hür erlere taş atmaları yöneticilik sıfatına yakışmayan bir tablodur.

Bu halk artık BDP’li yöneticilerin samimiyetine inanmıyor. Çünkü bu güne kadar Cizre’de ve tüm Güneydoğu’da Kürt halkına eziyet etmekten, haraç toplamaktan, taş ve molotof at(tır)maktan başka bir şey yap(a)madılar. (Zaten bundan başka bir işe de yaradılar yok ki..)

Bununla beraber, belediye ilanlarını artırıp biraz daha kâr elde etmek amacı güderek, BDP’nin uşaklığını yapan bazı soytarı/işbirlikçi kişiliğe sahip yerel siteler vasıtasıyla tiner ve bali ile büyüyen ve saldırganlaşan gece farelerini haklı, Cizre’de ve tüm Türkiye’de kurumsallaşan HÜDA PAR gibi halkın inancına ve kimliğine sahip çıkan ve hızla büyüyen bir partiyi haksız gösteren bazı yayınlar yapması, gerçek ve alçak yüzlerini ortaya koymuştur…

HÜDA PAR gibi Cizre’nin asli unsuru olan ve Cizre’de geniş bir tabana hitap eden bir parti ile soytarı ve hırsızları, tinerci ve gece farelerini kıyaslayacak kadar densizleşen bazı satılık odakların içinde bulunduğu rezil durum ortadadır.

Şimdi soruyorum haksız kim;

Hür iradeleriyle seçim çalışması yapanlar mı yoksa bir elinde BDP bayrağı, diğer elinde taşla halka saldıran gece fareleri mi?

Akl-ı selim hareket edip sağduyuyla olaylara yaklaşanlar mı yoksa 10 tl karşılığında gece farelerine taş attıran ve çocukların arkasına sığınıp taş üzerinden siyaset yapan korkaklar mı?

Fethiye’de dönme travestilerin temsiliyetini yüklenen ve ne kadar dönme varsa yönetime atayan ve “Lutiliği” yaygınlaştırma çabası güden HDP’ye yapılan saldırıya veryansın edeceksin, ardından aynı senaryoyu burada sergileyip başkalarının siyaset yapma haklarını karşı olacaksın!

Herkes her yerde siyaset yapma hakkına sahiptir” deyip batıda HDP’ye yapılan saldırıları kınayacaksın diğer yandan aynı saldırıyı Cizre’de başka bir partiye uygulayacaksın.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu!

BDP, bi zahmet isminin önünde “Barış” ve “Demokrasi” sözcüklerini kaldırsın çünkü ismin önündeki isimler ile çok çelişmektedirler.

Şimdi önümüzde iki farklı resim var.

Birinde; BDP Cizre Belediye Eş Başkan Adaylarının arkasına aldığı bir avuç insan ve taş atmaktan başka bir işe yaramayan, ruhlarına ifsad tohumları ekilmiş gece farelerinin resmi, diğer tarafta açılışa gelen binlerce Cizre'li vatandaşa Kur'an ayetlerini okuyan ve Cizre'nin daha da gelişmesi için birbirinden güzel projelerle halkın karşısında çıkan Cizre Hür Dava Partisi adayının halka seslendiği resim.

Hangisi?

İfsad eden mi yoksa ıslah eden mi?

Yıkan-imha eden mi, yoksa onaran-çözüm üreten mi?

Cizre için tek projeleri taş attıranlar mı yoksa Cizre'nin daha müferrah bir yere varması için birbirinden güzel proje hazırlayan mı?

 

Bu yazı toplam 1794 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • 18 yıldır evlat hasreti çeken anne hayata gözlerini yumdu
  • "Kurban; itaatin, teslimiyetin, fedakârlığın sembolüdür"
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA