• Şırnak27 °C
  • Batman22 °C
  • Diyarbakır28 °C
  • İstanbul22 °C
  • Ankara12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ey Ömer Dinçer!
06 Aralık 2012 Perşembe 10:50

Ey Ömer Dinçer!

Sayın Ömer Dinçer! Kılık Kıyafet Yönetmeliğinde Yaptığınız Değişikliğin Faydasından Çok Zararı Olacak.

Bu kılık kıyafet yönetmeliğine sadece ÖNDER sevinmiş. İHL`lerde başörtüsü serbest olacak, diye.

Oysa İHL`lerde, bir iki istisna dışında, 28 Şubat zalimleri bile örtüyü yasaklayamadılar. 1998`den önceki dönemde ise İHL`lerde zaten bu konuda problem yoktu.

Dolayısıyla, İHL`lerde zaten yasak olmayan başörtüsünü yönetmelikle serbest bırakmak Müslümanların gözünü boyamak değil midir?

Sayın Ömer Dinçer!

Biliyorsunuz, bütün öğretmen camiası sizden şikayetçi. Birçoğu demiyorum, dikkat edin, bütün eğitim camiası sizden memnun değil. Laik olanlar da memnun değil, Müslüman olanlar da.

Bu yönetmelik bu memnuniyetsizliği iki kat artırdı. Ne laikler memnun oldu, ne Müslümanlar. Sebebini siz fazla bilmiyorsunuz. Zira etrafınızdaki danışmanlarınız sizi yanlış yönlendiriyor, olabilirler.

Sayın Ömer Dinçer!

En kısa şekilde söylüyorum ki, bu yönetmelik çıplaklığı artıracaktır.

Zaten, mevcut yönetmeliğe uyan kaç okul var ki!.. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi büyükşehirlerdeki pek çok okulda kız öğrenciler mini etek giyiyor. Kimse bir şey diyemiyor. Yönetmeliği kazıyan bile yok. Oysa Gaziantep, Malatya ve Konya`da bazı ilköğretim öğrencileri başörtüsü taktığı için çeşitli zulümlere maruz kalıyor. Bunlara ne diyorsunuz?

Zaten uygulanmayan yönetmeliğin değişmesi ile birlikte çıplaklık büsbütün artacak, kız öğrencilerin mini etek, dar kot pantolon giymeleri devlet koruması altına girecek. Başörtüsü ise yasak olmaya devam edecek, laikler sevinecek, Müslümanlar ilenecek.

Kılık kıyafet yönetmeliğindeki bu değişikliğe Müslümanların sevinmesi kabil değildir; zira bu yönetmelik onlar için bir kolaylığa değil tam tersine Müslüman çocuklarına kötü örnekler oluşmasına vesile olacaktır.

Laik, ulusalcı ve CHP`lilerin sevinmesi gerekir; zira çıplaklık artacak, çağdaşlık yükselecek, irtica asimile olacak. Zaten CHP zihniyetinin kuruluş felsefesi kadınları soymak, erkekleri yolmak, rakıya doymak şeklinde değil midir?

Bugün bütün kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapanlar için kılık kıyafet yönetmeliği demek kadınlar için başörtüsü, erkekler için sakal yasağı demektir. Bunun dışında her türlü dekolte serbest, dar pantolon ideal hale getirilmiştir. Yani başörtüsü olmasın da herkes nasıl giyinirse giyinsin, anlayışı hakimdir. Türkiye`de kamu kurumlarında kılık kıyafet yönetmeliği sadece başörtülülere uygulanmaktadır. Bunu biliyorsunuz…

Sayın Ömer Dinçer!

Okullarda 28 Şubat`ta başlatılan dil ve kültür darbesinin önüne geçecek misiniz? Malum siyasî alandaki darbelerle hesaplaşılıyor. Metin Bostancıoğlu ve öncekilerin başlattıkları dil darbesine ne zaman müdahale edeceksiniz.

Okullarda öğrenciler ve öğretmenler birbirlerini anlayamaz olmuşlar. MEB`in kitaplarındaki Türkçe ile yaşayan Türkçe temelde birbirinden farklılıklar içeriyor. Türkçe, Türk Edebiyatı, Dil ve Anlatım ders kitapları bile uydurma terim ve kelimelerle dolu. 28 Şubatçı solcuların uydurdukları Türkçe`yi öğrencilere dayatmak ne kadar doğrudur?

Sayın Ömer Dinçer!

Hayırla yad edilmek istiyorsanız başörtüsünü serbest bırakmaya "niyet" edin. Gıyabınızda övgülere mazhar olmak istiyorsanız İHL`li ruhu ile hareket edin. Hayırlı sözlerle anılmak istiyorsanız ders kitaplarının Türkçe yazılmasını sağlayın.

Bütün bunları yapmanıza, vaktiyle Türk maarif teşkilatının hassas noktalarına yerleşen mason biraderler engel oluyorsa lütfen vazifenizi yapın!..

Mustafa Durdu / Habervaktim.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • Erdoğan ABD'nin Türkiye'yi tehdit ettiğini açıkladı
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • 18 yıldır evlat hasreti çeken anne hayata gözlerini yumdu
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA