• Şırnak35 °C
  • Batman35 °C
  • Diyarbakır35 °C
  • İstanbul33 °C
  • Ankara29 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Geçmişte Amacımız Ne İdi İse Bugünde Amacımız Odur
22 Kasım 2012 Perşembe 13:06

'Geçmişte Amacımız Ne İdi İse Bugünde Amacımız Odur'

Bilgilendirme toplantıları kapsamında Denizli İrşad-Der üye ve gönüllüleriyle bir araya gelen Mustazaflar Hareketi Kurucu üyelerinden Said Şahin, 'Geçmişte amacımız ne idi ise bugünde amacımız odur' dedi.

 

Siyasi alanda faaliyet yürüten Mustazaflar Hareketi, İslami STK`larla yaptığı bilgilendirme toplantıları kapsamında Denizli`de faaliyetlerini yürüten İrşad-Der üye ve gönüllüleri ile bir araya geldi. 
 
Hareketin kurucu üyelerinden Sait Şahin hareketin amaçlarını, hedefini ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. İki oturum şeklinde yapılan toplantıda birinci bölümde Şahin hareketin amaçlarını, ikinci bölümde ise gelen soruları yanıltarak fikir alışverişinde bulundu.

"Geçmişte Amacımız Ne İdi İse Bugün de Amacımız Odur" 
"Bir hareket amacımız vardı ilan ettik ve bununla siyasi alanda mücadele etmek istiyoruz" diyen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mücadelemiz Elhamdülillah yeni bir mücadele değil yeni araçlar kullanmak sureti ile yeni olarak ortaya çıkmış ve bu bağlamda İslami mücadele veren yeni bir yapı değiliz. Bu ülkede bu coğrafyada yakın tarihin 30 yıl kadarını mücadele ile geçiren Müslümanlarız. Geçmişin şartları içinde kullanmaya müsait olan araçları kullanarak İslam`a hizmet etmeye çalıştık. Ve bu araçları kullanırken hangi amaca ulaşmak istiyor idiysek bugün şartların değişkenliği ile kullanmamız imkanı doğmuş olan diğer araçları da o hedefe ulaşmak için kullanıyoruz. Bunlar birer araçtır ve bugün hareket olarak geçmişte bu topluma Kur`an ve sünneti getirme amacı taşımak için bazı araçlar kullandık bugün bu aracı da kullanma şartımız olgunlaşmış ve zarureti doğmuştur. 
 
Amacımız Adaleti Tesis Etmektir 
Allah`u Teala`nın peygamberler vasıtası birinci hedef olarak yeryüzünde adaleti tesis etmeyi belirlediğini ifade eden Şahin, "Peygamberlerin kesildiği tarihten sonra bu görev Müslümanlara kalmıştır. Allah`ın hakkı insanlar arasında yerli yerinde ise bu adalettir yerli yerinde değilse bu zülümdür. Ahlak yerli yerinde ise bu adalettir yerli yerinde değilse bu zulümdür; iman ve İslam yerli yerinde ise adalettir yerli yerinde değilse bu zülümdür. Bir küçük yerin idaresi veya bir ülkenin idaresi ile ilgili yetki sahipleri, hakim pozisyonda olanlar kimse adaleti tesis edecek olanlar onlardır" dedi. 
 
Konuşmasının genelinde hareketin misyonunu ve hedeflerini açıklayan Şahin hareketin geldiği merhaleleri de açıkladı. Kısa bir aranın verildiği oturum ikinci bölümünde yazılı ve sözlü olarak gelen soruları yanıtlayan Şahin, bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini belirtti.
(Necmi Durmazer- İLKHA)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • Erdoğan ABD'nin Türkiye'yi tehdit ettiğini açıkladı
  • "Kurban; itaatin, teslimiyetin, fedakârlığın sembolüdür"
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA