• Şırnak19 °C
  • Batman21 °C
  • Diyarbakır24 °C
  • İstanbul21 °C
  • Ankara17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsrail Vahşeti Şırnakta Telin Edildi
21 Kasım 2012 Çarşamba 16:41

İsrail Vahşeti Şırnak'ta Tel'in Edildi

Şırnakta faaliyette bulunan bazı sivil toplum kuruluşları düzenledikleri kitlesel basın açıklaması ile siyanist İsrail'in Gazze'ye düzenledikleri saldırıyı tel'in etti

ŞIRNAK-Şırnak`ta faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları İsrail`in Gazze`ye yaptığı bombardımanı protesto etmek amacıyla Şırnak Üniversitesi ilahiyat Fakültesi önünde basın açıklaması yaptı. Anadolul Gençlik Derneği Şırnak Şubesi, Nuh Eğitim Der,Memur Sen ve Sağlık Sen Şırnak şubeleri tarafından ortaklaşa düzenlenen basın açıklamasında siyonist İsrail`in Gazze saldırısı telin edildi.

 

Basın açıklaması sırasında sık sık tekbir getiren kalabalık İsrail aleyhine slogan attı, Gazze`deki direnişi ise selamladı.

 

Basın açıklamasını STK`lar adına Anadolu Gençlik Derneği üyesi Bayram Yücel okudu.

Öteden beri terör devleti olduğunu söyledikleri işgalci İsrail`in yine Müslüman Filistin Halkına yönelik acımasız bir katliama giriştiğini ifade eden Yücel, Siyonist İsrail Yönetiminin tahrif edilmiş Tevrat`tan esinlenerek Bulut Sütunu adını verdiği kahpece saldırı sonucunda Filistinli Müslüman halkın seçilmiş temsilcisi Hamas`ın öncü kadrosundan Ahmet Cebari ve birçok sivili şehit ettiğini hatırlattı.

 

\"İsrail Bütün Dünyayı Ateşe Vermekten Kaçınmayacak Kadar Sapkın Bir İnanca Sahiptir\"

ABD`de Obama`nın ikinci kez başkan seçilmesiyle bölgede İsrail`in küstahça davranışlarının son bulacağının propagandasını yapanların nasıl bir hayal âleminde yaşadıklarının bir kez daha ortaya çıktığını ifade eden Yücel \"Kim ne derse desin ABD İsrail`in bu davranışını görmezden gelecektir. ABD`de kim başkan olursa olsun eli kanlı İsrail`i desteklemeye devam edecektir. Çünkü ABD de, AB de, İsrail de İslam düşmanlığı üzerinde ittifak etmişlerdir. Siyonizme hizmet etmeyi kendilerine en yüksek hedef seçmişlerdir.
Halkımız bilmeli ki bu bölgede akan bütün kanın, bütün iç savaşların ve bütün terör olaylarının arkasında doğrudan ya da dolaylı olarak İsrail vardır. Siyonist İsrail yönetimi bütün İslam ülkelerini ve bütün dünyayı ateşe vermekten kaçınmayacak kadar sapkın bir inanca sahiptir. İsrail`in kurulduğundan beri izlediği politika asla değişmemiştir. İsrail, Türkiye`ye ait topraklarında içinde bulunduğu geniş bir coğrafyayı kendi kutsal ülkesi olarak görmekte ve buraları ele geçirebilmek için her türlü yönteme başvurmaktadır.\" dedi.

 

Yücel \"Başta ülkemiz olmak üzere Mısır, Tunus, Libya gibi ülkelerin küstah İsrail yönetiminin Gazze`ye gerçekleştirdiği son saldırı karşısında kınamakla mı iktifa edeceği yoksa daha da caydırıcı müeyyideler mi uygulayacağı çok önemlidir. Kınamanın İsrail`e onay vermekten öte olmadığı bölge tarihine vakıf olanlar tarafından bilinen bir durumdur. İsrail`in anlayacağı tek dil şiddetine karşılık göreceği şiddettir. Özelikle Suriye`deki iç savaş sürecinde yerinde duramayan İslam ülkelerinin İsrail`e karşı uygulayacakları yaptırımları derhal görmek istiyoruz.\" dedi.İsrail`in Saldırıları ile İlgili BM`yi Göreve Çağırmak Acizliktir

İsrail`in Kurban Bayramı öncesi Sudan`a yaptığı saldırının İslam ülkeleri tarafından görmezden gelinmesinin İsrail`in bu saldırılar için cesaret bulmasına neden olduğunu belirten Yücel, \"Şimdi bu saldırılarla ilgili Birleşmiş Milletleri göreve çağırmak bir acizliktir. Birleşmiş Milletlerin İsrail`e bu zamana kadar en ufak bir yaptırımı olmamıştır. Bundan sonraki süreçte de Birleşmiş Milletlerden İsrail`e karşı bir yaptırım beklemek hayalci bir tutum olacaktır.

 

Terörist İsrail`in yaptığı saldırıyı bir sivil toplum kuruluşu olarak biz kınıyoruz. Ancak İslam Ülkelerinde erki elinde bulunduran yöneticilerin ve hükümetlerin kınama düzeyinde kalan tepkilerini de muvazaa üzere yapılmış açıklamalardan öteye olmayacağını şimdiden ilan ediyoruz.

 

Küstah Başbakan Netanyahu, ``Dünyanın İsaril`in vatandaşlarını koruma hakkı ve yükümlülüğü olduğunu anlaması gerek`` demiş. Biz de diyoruz ki İsrail`in bölgede işgalci bir devlet olduğunu İsrail ile ilişkilerini sürdüren her İslam ülkesinin tüm dünyaya deklare etmesi ve İsrail ile tüm ilişkilerini sıfıra indirmesi gerek. Bu durumda terör devleti toplama İsrail gemilerle geldiği bölgelere yine aynı geri taşınacaktır.\" Şeklinde konuştu.

 

Adalet Ekseninde İslam Birliği Kurulmalıdır

\"İslam ülkelerinin yöneticileri ya da hükümetleri İsrail`in şımarıklığı karşısında şayet çaresiz kalıyorlarsa biz biliyoruz ki bu durum bugün ortaya çıkmış değildir.\" Denilen açıklamanın devamında \"Bu ülkelerin dünkü Batı yanlısı tercihlerinin bir sonucudur. Bu tercihin yanlış bir tercih olduğu Gazze`de yanan ateş diğer Müslüman ülkelerde de daha da şiddetli bir şekilde hissedildiğinde anlaşılacaktır.


Buradan İslam Ülkelerinin tüm yöneticilerine ve hükümetlerine sesleniyoruz. Bölgede huzur ve barış ortamı isteniyorsa bunun tek yolu vardır o da adalet ekseninde bir İslam Birliği`nin kurulmasıdır. Bir İslam Ülkesine yapılan saldırının bütün İslam Ülkelerine yapılmış gibi kabul edilmesidir. Bir Müslümana yapılan saldırının İslam Birliği tarafından karşılıksız bırakılmamasıdır.\" denildi.
(Delil Oğurlu-İLKHA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • Erdoğan ABD'nin Türkiye'yi tehdit ettiğini açıkladı
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • 18 yıldır evlat hasreti çeken anne hayata gözlerini yumdu
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA