• Şırnak10 °C
  • Batman8 °C
  • Diyarbakır11 °C
  • İstanbul15 °C
  • Ankara1 °C

Botan Gabari / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kemalistlerin YDG-H'si Devrede !

13 Ekim 2015 Salı 10:42

Cumhuriyet kurulduktan sonra, Kemalistler diğer bir adıyla CHP‘nin tek parti döneminde binlerce camiyi ahır, askeri kışla, samanlık, depo ve ticarethaneye dönüştürdüğü hepimizin malumudur. İslami mukeddesata, dinin şiarlarına, sembollerine hatta dini anlamı taşıyan işaretler dahi hedef alınmıştır. Zamanında Türkiye Müslüman kamuoyu bu manzaraları ibretle izlemiş, halada unutmuş değildir…


Tam anlamıyla Kemalizm zihniyeti, prensipleri, vatansever Türk’ün İmanı, ibadeti, medeniyeti, istiklali ve istikbalidir şeklinde Müslüman halkın hayat felsefesi haline getirilmeye çalışıldı. Dayatılan bu İslamsızlaştırma ve İmansızlaştırma, ecnebi hayat tarzı ‘’ucubeye’’ karşı, Müslüman halk teslim olmadığı gibi, büyük bedeller vermiştır. Hâla da vermektedir. 
Kemalist zihniyet, uygar Türkiye, çağdaş Türkiye ve Türkiye’nin demokrasileşmesi gibi sloganlarla, Batıllı gâvur devletlere bezemek için, hayatın her alanın da Müslüman halkı Dinden uzaklaştırmaya çalıştı. Bütün bunları yaparken de Laiklik ilkesi gereği “Din Dünyamızdan ayrı olacak” kandırmacısıyla halka yutturuldu. 


Türkiye’nin batısında başarılı olan Kemalist zihniyet, Doğuda kısmen başarılı olmuşsa da tam olarak başarı sağlayamadı. Çünkü İslam kültürüyle yoğrulmuş, medrese ve tedrisat geleneğinin yaygın olduğu, manevi kökenleri çok güçlü bir halk yapısı vardı. 


Kürt halkını sekülleştirip dinden asimile etmek, ancak Kürt Kemalist ulusalcı anlayışı derinleştirip yaymakla mümkün olduğu tezine varıldı. 
Dikkat ederseniz “Kürt Kemalistler” yıllardır Kürdistan coğrafyasında, kendilerine yol gösterici Kemalistlerin ellerine verdiği kusursuz demokrasi metnini Kürt halkına okutuyorlar. Tıpkı dün slogan haline getirdikleri demokrasileşme ve batı tarzı hayat felsefesini yakalama sloganı gibi.


Aradaki fark Kürt Kemalistler, kusursuz demokrasi peşinde oldukları için biraz daha radikaldirler. Kusursuz demokrasiyle beraber, Laiklik ilkesinde biraz daha kararlı ve hassas, onun için “Din sadece dünyamıza karışmasın” la yetinmeyip, her fırsatta dine saldırmış ve tamamıyla toplumu İslam’dan koparmaya çalışmıştır. Bunu yaparken de çok sinsi ve profesyonelce yapmaya çalışmıştır. Kısmen başarılı olan Kürt Kemalistler, başarının verdiği sarhoşluğa kapılarak İslam düşmanlığını gizlemeğe bile gerek görmez hale gelmiştir. Örnek verirsek; İslam âlimlerini ve Müslüman mütedeyyin şahsiyetleri katletmeleri bir yana, medreselerin taranması, Kur-an’ı Kerim’lerin ateşe verilmesi, İslami çarşafın kadını köleleştirme simgesi olarak göstermesi, “biz kimsenin namusu değiliz, namus toplumsal kâbustur”.. Bunu yaparlarken namus kavramını Kürt halkının arasında kaldırmaya çalışmıştır. Bunu da kendilerine maharet ve marifet kabul eden Kürt Kemalistler, Gay ve Lezbiyenler ile pespaye ettikleri ‘’Namussuzlukları’’ ile taçlandırmaya çalıştığını görüyoruz. 

İslam’a saldırı ve düşmanlıkta rüştünü göstermede zirve yapan Kürt Kemalistler, İslam düşmanlığında büyük bir başarı yakalamış olacaklar ki son zamanlarda Allah’ın evleri olan camileri hedef almıştır. 
Evet, dün Kemalistler cami minarelerinde “Tanrı uludur” derken bu gün Kürt Kemalistler cami hoparlörlerinde kendi örgüt marşlarını çalıyorlar. 


Evet, dün Kemalistler camileri hayvan ağırına çevirirken, bu gün Kürt Kemalistler önce camileri fonksiyonsuz hale getirmey, sonra planlı bir şekilde halkı camilerden uzaklaştırmaya çalıştı.


Evet, dün Kemalistler camileri Askeri kışlaya çevirirken, bu gün Kürt Kemalistler camileri silah deposu ve yerli milisleri olan YDG-H’nin karargâhı olarak kullanılıyor. 


Evet, çok sayıda camii Cizre, Silopi ve Nusaybin başta olmak üzere YDG-H’nin karargâhı olarak kullanıldığı, cami cemaatlerinin dağıldığı, hata camilerin damlarında dahi mevziler yapıp cami imamlarını görevli olduğu camileri terk etmeleri yönünde tehdit etikleri biliniyor. 


Evet, Kemalistlerin cami düşmanlığı bıraktığı yerden, Kürt Kemalistler tüm hızıyla devam ettiriyor…

İzinde oldukları başaramadı.

Bakalım siz…

Bu yazı toplam 4562 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Lanet pkk
Insan Evladî
Pkk ilk kuruldugu zaman hak yolda, benim dedemin hakkini korumak icin kuruldu, nitekim dedem diyarbakirdan aksaraya zorla surulen musluman bir zat-î muhterem idi.

Ama daha sonralari pkk musluman dusmanligina dondu ve sayin onderimizin(zillet benden uzaktir) kendini yari tanri ilan etmesi ile tavan yapti (tovbe hasa) Allah'sizliklari.

Seriyyeler oldugu surece ne ataturkler, nede apolar bu musluma. Halkin kanina giremeyeceklerdir.

Insallah...
15 Ağustos 2016 Pazartesi 15:37
ucube,zihniyet. tellallari
gabar
Devsirme zihniyetten dost olunmaz.
18 Aralık 2015 Cuma 06:37
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA