• Şırnak32 °C
  • Batman34 °C
  • Diyarbakır33 °C
  • İstanbul25 °C
  • Ankara25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kıyamet Gününde Taptığınız Putlar Yok Olacaktır!
21 Aralık 2012 Cuma 15:08

"Kıyamet Gününde Taptığınız Putlar Yok Olacaktır!"

Maya Takvimine göre Kıyametin 21 Aralık'ta kopacağı gündemde sıkça yer almasına tepki gösteren Kocaeli İnsan Hakları Derneği, "Kıyamet"le ilgili basın açıklaması düzenledi.

 

KOCAELİ - Maya Takvimine göre 21 Aralık'ta Kıyametin kopacağıyla ilgili söylentilerin gündemde sıkça yer almasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

Kıyamet ile ilgili ortaya atılan iddialara sert tepki gösteren Kartepe İnsan Hakları Derneği Başkanı Ali Akbaş, Mayaların takvimine göre değil Allah'ın takdirine göre yaşadıklarını söyledi. 

Konu ile ilgili olarak bugün saat 13.00'te Kocaeli Kartepe İnsan Hakları Derneği tarafından yapılan açıklamasını derneğin başkanı Ali Akbaş okudu.

Kıyametin Saatini Sadece Yüce Allah Bilir 

21 Aralık 2012 kıyamet senaryolarının gündemden düşmediğini ifade eden Akbaş, "Bugün 21 Aralık Cuma, bazı beyinsizlerin dediği gibi bugün kıyamet kopmadı, zaten kopmayacaktı da, kıyametin saatini ve gününü sadece kâinatı yaratan şanı yüce olan Allah bilir, hiçbir yaratılmışa böyle bir tarih verme yetkisi verilmemiştir, tarih verenler ve bu senaryoların peşine düşenler akıldan yoksun ne yaptığını bilmeyen milletimizin itikadını bozmaya çalışan Allah'ın ve İslam'ın düşmanı kişilerdir."dedi.

Bir Müslüman'ın asla Mayaların takvimine göre hareket edemeyeceğini ifade eden Akbaş, Müslümanların Mayaların takvimine göre değil Allah'ın takdirine ve emrine göre yaşadıklarını söyledi. Müslümanlara seslenen Akbaş, "Ey Müslümanlar sizleri 21 Aralık 2012'de kıyamet kopacak diyerek zihninizi bulandıran görsel ve yazılı basına asla inanmayın onlar sadece para kazanmanın peşindeler, aslında onlarda kıyametin kopmayacağından eminler fakat dünyalık peşinde koştuklarından dolayı gerçeği gizlemektedirler.

Maya harabelerinde bulunan bir tuğladaki yazıdan yola çıkılarak kıyametin tarihini belirlemek ancak akılsızların işidir, bakın Araf suresinin 187. ayetinde yüce Rabbimiz bizlere kıyametle ilgili bilgiler vermektedir ve buna benzer birçok ayet Kur'an'da bulunmaktadır, ya Allah'ın bildirdiklerine inanacaksınız ya da Mayalara, kararı aklınızı kullanarak verirseniz akılılık etmiş olursunuz, aslında bu safsatalara çocuklar bile inanmaz fakat bizim güngörmüş kafası olupta içinde beyin olmayan birçok yazar çizer takımı hala bu safsatanın peşinde koşmaktadırlar." diyerek Araf Suresinin "Ey Muhammed, sana kıyamet saatinin ne zaman gelip çatacağını soruyorlar, de ki: ' Onu ancak Rabbim bilir, onun vaktini O'ndan başka belirtecek yoktur. Göklerin ve yerin, ağırlığını kaldıramayacağı o saat, sizlere ansızın gelecektir.' Sen sanki öğrenmişsin gibi sana soruyorlar, de ki: 'Onu bilmek ancak Allah'a mahsustur, ama insanların çoğu bu gerçeği bilmezler." ayetini okudu.

Kıyamet Elbette Kopacaktır… 

"Kıyametin ne zaman kopacağından daha ziyade, önemli olan kıyamet koptuğunda insanların ne hal üzerine olacağıdır" diyen Akbaş, "Kıyametin kopması haktır ve elbet bir gün kopacaktır. Kıyamet koptuğunda, tanrı ve peygamber olarak kabul ettikleri putlarının önünde tören yapmakla meşgul olan putperestlerin, acaba kıyamet koptuğunda yine ilah kabul ettikleri putlarına saygı göstermeye devam mı edecekler?, yoksa gerçek ilah, yaratıcı güç ve kuvvet sahibi kudretin, kim olduğunu idrak edecekler mi?. 

Küçük dünyevi makamları, ele geçirdikten sonra, bu fırsatı ülkemizin dindar insanlarına kan kusturmak için kullananlar, başörtüsünü yasaklayanlar, namaz kılıyor, eşinin başı kapalı diye ayrımcılık yapıp resmi görevlerden atanlar. 

İşte o gün gerçek güç ve kuvvetin kimin olduğunu görecekler. Kıyameti kopartacak olan Âlemlerin rabbi, isterse ol demesiyle kendi hükümlerini hâkim kılar, putları ve puta tapanları yerle bir eder, başörtü yasakçılarını, İslam düşmanlarını kahreder. Kıyametten kurtuluş yoktur, insanlar ölse de kıyamet günü dirilerek kabirlerinden kalkacak ve kıyameti yaşayacaklardır. Eline geçirdiği ufacık dünyevi makamı, Müslümanları ezmek ve Müslümanların Allaha kul olmalarını yasaklamaya kalkanlar, gerçek kuvvet ve kudretin o gün sadece Allahın olduğunu göreceklerdir! Fakat iş işten geçmiş olacaktır." Şeklinde konuştu.

Müslümanlara Zulmetmeyin! 

Akbaş açıklamalarına şöyle devam etti: "Kıyamet gününde ve Allahın huzurunda perişan olmak istemiyorsanız, putçuluğu ve putlara tapmayı onlara saygı ve sevgi göstermeyi bırakın, Başörtüsü ve tesettür başta olmak üzere Allahın hükümlerini yasaklamayı, Müslümanlara zulmetmeyi bırakın. 

Şunu sakın unutmayın Kıyamet muhakkak bir gün kopacaktır, ama 21 Aralık 2012'de kopmayacaktır, bu düşünceye ancak gülünür, akıllı olan adam kıyamet saatini ve gününü düşünmez, ey akılsız sana kıyametin ne zaman kopacağını söyleyeyim, sen öldüğün zaman senin kıyametin kopmuş demektir, sen kendi kıyametini düşün, kabre girdiğin zaman dünyanın kaç bucak olduğunu anlayacaksın keşke dünyada iken kıyametin peşinde koşacağıma kabrime hazırlık yapsaydım diye çok hayıflanacaksın fakat iş işten geçmiş olacak, kısaca kıyametin gününü sadece Allah bilir."

Kaynak:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • Erdoğan ABD'nin Türkiye'yi tehdit ettiğini açıkladı
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • 18 yıldır evlat hasreti çeken anne hayata gözlerini yumdu
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA