• Şırnak31 °C
  • Batman33 °C
  • Diyarbakır33 °C
  • İstanbul27 °C
  • Ankara30 °C

Hüseyin Ebuliz / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kürt halkı kimin çocuğu? “Adem”in mi yoksa “ateş”in mi?

18 Mart 2014 Salı 19:49

BDP’liyseniz “Böyle başlık mı olur, tabiî ki Âdem’in çocuklarıyız” demeyin hemen. Durun hele! Çünkü seçtiğiniz vekil, sizi “ateşin çocuğu” yaptı, size “Güneşi menzil” olarak atadı ve size “yön” verdi!

İsveç’te “Zerdüşt Tapınağı” açıp haftada bir ateşe âyin yaptıran PKK’nın siyasi kolu BDP’den Şırnak Milletvekili seçilen ve son günlerde “tek sıçrayış”la travestilerin savunucusu HDP’ye geçen Faysal Sarıyıldız, Silopi’de halka hitaben yaptığı konuşmada “Merhaba ateşin ve güneşin çocukları” ifadelerini kullanmış.

Merhaba ateşin ve güneşin çocukları” sözcüğü, öyle gayri ihtiyarı ağızdan çıkmış veyahut yapılmış bir “gaf”ta değildir.

Milletvekili seçilmeden önce BDP milletvekili “Sevahir Bayındır” ve KCK’dan tutuklu “Metin Fındık” ile soy ismini taşıyan pasajın üst katında yapılan gizli görüşmenin gereğimidir yoksa cezaevindeyken okuduğu “sol fraksiyon”lu kitapların esintisi midir bilinmez amma, Sarıyıldız bu cümlesiyle bizleri hiç şaşırtmadı.

Hizmet ettiği ideolojinin tüzüğünde de “ateşe gardaş”lık,”güneşe yoldaş”lık vardır zaten. Çünkü 1989 yılında girdikleri bir çatışmada öldürülen ve Cizre’ye defnedilen “Behiye Yasit” ile “Sanya Uran”ın başları “kıbleye” değil “güneşe” çevrilmiş, mezar taşlarında da “El-Fatiha” yerine “Reviya Roje” ifadeleri yazılmıştı.(İnanmayan ‘Bi Zahmet’ gidip baksın..)

 

Peki Kürt halkını yaratan “Allah” mıdır yoksa “Güneş” midir?

Kürt halkının nesli “Âdem”den midir yoksa “Ateş” ten midir?

Bu tür söylemleri geliştirenler ve eyleme dönüştürenlerin asıl amacı “Zerdüşt”lüğü yaymaktır çünkü “Zerdüştlük felsefesi”nde ateş kutsal sayılır hatta ateş ve güneşe bakılarak ibadet edilir.

Bilinmelidir ki “ateş” insanların ve insanlığın azılı düşmanıdır aynı zamanda “şeytan” ateşten yaratılmıştır ve ateş cehennemin ham maddesidir…

“Ey insanlar! Rabbiniz birdir. Babanız da birdir. Hepiniz Âdem'in çocuklarısınız” (Veda Hutbesi)

Cizre’deki BDP destekli “Memu-zin Kültür(!) Merkezi”nin bahçesine yaptığı “Zerdüst Kabartması”,BDP’li Kurtalan belediyesinin ilçe parkına yaptırdığı “Zerdüşt posteri” ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin belediye girişine ve İstasyon meydanında bulunan parka yaptırdığı “Zerdüşt figürleri” bunun açık kanıtıdır…

 

PKK, Kemalist rejimin 90 yılda yapamadığı manevi tahribatı 20 yılda yaptı ve Kürt halkının kimyasını bozdu. Kürt halkını öz benliklerinden, fıtri yapılarından ve inanç değerlerinden uzaklaştırdı. 

Kürtler; Büyük komutan “Selahaddin-i Eyyubi” ile kök salmış, “Melayê Cezerî” ile yeşermiş ve “Said-i Nursi” ile meyveye durmuş iman ehli bir millet iken onlara “Zerdüştlüğü” dayatmak, İslam’dan gayrı yollara tevessül ettirmek, onlara “ateşe evlat” olarak hitap etmek ve onlara “ateşperestliği” pusula yapmak Kürtlere ve onların şanlı tarihine ihanettir.

“…Onlar, ateşe çağırırlar, Allah ise kendi izniyle cennete ve mağfirete çağırır. O, insanlara ayetlerini açıklar. Umulur ki öğüt alıp-düşünürler.” Bakara Suresi 221

 

Özgürlük ve Kurtuluş Önderi Hz.Muhammed”in (s.a.v) yolundan giden Müslüman Kürt halkı dostunu ve düşmanını iyi tanımalıdır.

 

Bu yazı toplam 4379 defa okunmuştur.
YORUMLAR
Cizre Kaymakamlığı önünde zerdüşt
konatyeş
Cizre Kaymakamlığının bahçesine Tavus kuşu figürü konulmuş.Onlarada tepki versenize.Hepiniz Zerdüştsünüz demekmi istemişler.
22 Ağustos 2014 Cuma 22:29
Yayınlamazsınız biliyorum
ravad dişi
Bir dine sahiptir.ve sen onların müslümanları kandıracak Zerdüşt yapmaya çalıştığını iddia ediyorsun ki onların dininde aynı Yahudilikte olduğu gibi sonradan dine giremezsiniz.bana İslamiyet\'ten zerdüştşüğe geçen bir insan göster.Asıl senin gibileri onları zorla islamiyete(hak dinine)inandırnaya çalışıyorsun.dinde zorlama olurumu.Ayrıca ölülerin mezartaşından sana ne Elfatiha yazmıyorsa reviye roje yazıyorsa sana ne.cizrede Yahudi mezarlığı var git bak mezar taşlarında elfathamı yazıyor onlar
22 Ağustos 2014 Cuma 05:19
Yayınlamazsınız biliyorum
ravad dişi
Senin ve işid gibi sahte müslümanlar yüzünden insanlar İslamiyet'ten soğuyor.senin gibi cahiller yüzünden insanlar Zerdüştlük ve Ezidilik gibi kavramları yanlış aktardığın için insan bunlara düşman gibi bakıyor.Birincisi Zerdüş diye bir din şuanda yok.Evet İslamiyetten önce Kürtler Zerdüşt Hristiyan ve Yahudi olabilir.Türklerde İslamiyetten önce Şamanist Hindu yada Budist olabilir.ama sonra Müslüman oldu.2.si senin Zerdüşt dediğin günümüzde Ezidî olarak bildiğimiz ateşe(şeytana)tapanlar özgün +
22 Ağustos 2014 Cuma 05:05
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • 18 yıldır evlat hasreti çeken anne hayata gözlerini yumdu
  • "Kurban; itaatin, teslimiyetin, fedakârlığın sembolüdür"
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA