• Şırnak27 °C
  • Batman22 °C
  • Diyarbakır28 °C
  • İstanbul22 °C
  • Ankara12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürtler için izzet İslam’dadır
18 Mart 2016 Cuma 21:47

"Kürtler için izzet İslam’dadır"

Kürt halkına yönelik katliam ve cinayetlerin hemen hemen hepsinin arkasında Batı'nın olduğunu söyleyen Araştırmacı-Yazar Sadullah Aydın, Batı’ya bağımlı devlet ve örgütlerin Kürtler için asla kurtuluş getiremeyeceğini vurguladı.

Araştırmacı-Yazar Sadullah Aydın, 16-23 'Dünya Mustazaflar Haftası' münasebetiyle İLKHA’ya değerlendirmelerde bulundu. Genelde Müslümanlara, özelde ise Kürt halkına yönelik katliamların hepsinin arkasında ya bizzat Batılı devletler, ya da onların desteğindeki yönetim ve örgütlerin olduğunu söyleyen Aydın, İslam’ın dışındaki hiçbir ideoloji ve oluşumun Kürt halkına izzet ve kurtuluş getirmeyeceğini vurguladı.

Kürt halkına yönelik en büyük katliamlardan biri olan Halepçe katliamının da Batı destekli olduğuna dikkat çeken Aydın, “Geçen gün Halepçe katliamının yıldönümünü yaşadık. 16 Mart 1988 yılında Amerikan uşağı cani Saddam ve Baasçı ordusu tarafından binlerce sivil Kürt vahşice katledildi. Amerika’nın sağladığı kimyasal silahlarla Irak Kürdistan’ında bulunan Halepçe kasabasında 5 binden fazla kadın, çocuk, genç, ihtiyar korkunç bir şekilde öldürüldü. Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen bu katliama Batı da ve onun uşakları da gözlerini kapattı. Bu vahşi katliamla Batı Müslüman Kürt halkının dostu olmadığını bir kez daha gösterdi.” diye konuştu.

Kürtler ne çektilerse Batıdan ve onun yerli uşaklarından çekti

Batılıların hiçbir zaman Müslüman Kürt halkının ve diğer Müslüman halkların dostu olmadığına vurgu yapan Aydın, “Batı Müslümanlara düşmanlığını da her fırsatta gösterdi. Kürtler ne çektilerse Batıdan ve onun yerli uşaklarından çekti. Batının desteklediği hiçbir devlet, oluşum ya da örgüt Kürtlere kurtuluş, mutluluk, huzur, kalkınma getirmedi. Katliamdan, vahşetten, yıkımdan, sömürüden, dışa bağımlılıktan, din düşmanlığından, yoksulluk ve ahlaki yozlaşmadan başka bir şey vermediler bu halka. Kürtlerin mazlumiyet ve sahipsizliğinin katmerleşmesi bu sahte kurtarıcılara olan güvenden kaynaklandı.” dedi.

Kürtlere zulüm eden Kemalist rejim de Batı destekliydi

Kürt halkına bir asırdır zulmeden Kemalist rejimin de Batı destekli olduğuna işaret eden Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kemalist rejim Batılıların desteğiyle kuruldu. Önce İngiltere’nin sonra da Amerika’nın güdümüne girdi Kemalist rejim. Her zaman Batılılardan destek gördü. Batının bir parçası oldu. Batıdan izinsiz, Batının müsaadesi olmadan su bile içmedi. Batının desteğindeki Kemalist rejimin Kürt halkına yönelik asimilasyon ve katliamlarını artık o rejimin dostları da kabul ediyor.”

Dindarlıklarıyla meşhur olan Kürtlerin imanına savaş açıldı

Kurtuluş savaşının iki aslî unsurundan biri olan Kürtlerin, savaştan sonra yok sayıldığını belirten Aydın, ardından “Sonra da dilleri, hatta varlıkları rejim tarafından baskı altına alındı. Ülkenin hemen hemen üçte birini oluşturan Kürtler, dağ Türkleri olarak kabul edildi. Bununla da yetinilmedi. Dindarlıklarıyla meşhur olan bu mazlum milletin imanına savaş açıldı. Dirençle karşılaşınca da cinayetler, asimilasyon, sürgün ve geri bırakılmışlık peş peşe geldi. Kürt şehirleri bilinçli bir tavırla geri bırakıldı. Kürt âlimler ya öldürüldü ya da sürgün edildi. Kürt dili, kültürü ve gelenekleri yasaklandı. Bu zulüm günümüze kadar sürdü. Kemalist rejim bütün bunları Batılı dostlarının gözleri önünde, onların desteğiyle yaptı.” ifadelerini kullandı.

PKK her şeyiyle Batının çıkarlarına hizmet ediyor

PKK’nin de Batı destekli taşeron bir örgüt olduğunu dile getiren Aydın, “Bugün Kürtlerin hamisi olduğunu iddia eden PKK de Batı desteklidir. Amerikan ve İsrail desteklidir. Avrupa desteklidir. Herkes de biliyor ki PKK’nin arkasında Batı var. PKK Batının yardımıyla ayakta duruyor, Batının silahlarıyla savaşıyor. Her şeyiyle Batıya, Batının çıkarlarına hizmet ediyor. Batının İslam âlemini zayıflatma, parçalayıp bölme, Müslüman halkları sömürme emelleri doğrultusunda tavır belirliyor. Kültür emperyalizmin gönüllü silahşorluğunu yapıyor.” açıklamasında bulundu.

PKK bize ne verdi?

Konuşmasının devamında Aydın, şunları söyledi: “PKK’nın Kürt halkına verdikleri ortadadır. Şehirlerimizin, kasaba ve köylerimizin harabe hale getirilmesinde, bölgemizin Suriyeleştirilmesinde en büyük rol PKK’nın değil mi? PKK bize ne verdi?  Gençlerimizi dinsizleştirip Marksist, Leninist puthanelerde batıl ilahlara, sapkın ideolojilere kurban etmekten başka ne yaptı? Dinimize, peygamberimize küfredip, namus ve ahlaki değerlerimizi alay konusu yapmaktan başka ne yaptı? Halk evleri adı altında kurduğu ifsat yuvalarıyla çocuklarımızı Batı hayranı, kendi halkına düşman, ahlaksızlığı marifet sanan lümpen zavallılara dönüştürmekten başka ne yaptı? Yüz yıllardır dimdik ayakta durmuş olan, Müslüman Kürt halkının medeniyet sembolü camilerimizi, medreselerimizi, surlarımızı harabeye çevirmekten başka ne yaptı? Bugün Müslüman Kürt halkı perişan, dağınık ve çaresizdir. Şehirleri, köyleri, kasabaları yıkık, harabedir. Kadınları, kızları, çocukları namerde muhtaçtır. Ne uğruna? PKK adlı oluşumun halka rağmen halkın kurtarıcılığına soyunması macerası uğrunadır.”

Kürt halkı Batı uşaklarının peşinden gitmeyi bırakmalı

Müslüman Kürt halkının artık uyanması gerektiğini söyleyen Aydın, “Batıcı yönetimlerin, Batı destekli örgütlerin onlara yıkım ve esaretten başka bir şey vermediğini ve veremeyeceğini görmeli. Batı destekli bu uşak oluşumların sadece Batılı efendilerinin hizmetçileri olduklarını, halkın mutluluk ve kurtuluşlarının umurlarında olmadığını anlamalıdır. Müslüman Kürt halkı kendilerine düşman, dinlerine düşman, acılarını umursamayan, kendilerine yıkım, kaos ve fakirlikten başka bir şey getirmeyen, din ve namuslarını alay konusu edinen, Peygamberlerini haşa tecavüzcü ilan eden bu Batı uşaklarından yüz çevirmelidir. Onları desteklemekten, arkalarında durarak azgınlık ve şımarıklıklarını artırmaktan vazgeçmelidir.” diye konuştu.

İslam hiçbir zaman Kürt halkını mahcup etmedi”

İzzetin sadece İslam’da olduğunu belirten Aydın, son olarak şu ifadelere yer verdi: “Müslüman Kürt halkı izzetin, kurtuluşun, mutluluğun İslam’da olduğunu görmeli ve yüzünü ona asırlarca onur ve izzet bahşeden İslam’a çevirmelidir. İslam ve Müslümanlar hiçbir zaman Kürt halkını mahcup etmedi. Ona esenlik ve mutluluktan başka bir şey vermedi. Müslüman Kürt halkı gerçekten kurtuluş, huzur, kalkınma istiyorsa, bugün içinde bulunduğu zavallılık ve perişanlığın bitmesini arzuluyorsa Amerika, İsrail destekli PKK gibi örgütlere umut bağlamaktan vazgeçip İslam’ın hayat bahşeden aydınlığına koşmalı.” (M. Fatih Akgül- İLKHA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • Erdoğan ABD'nin Türkiye'yi tehdit ettiğini açıkladı
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • 18 yıldır evlat hasreti çeken anne hayata gözlerini yumdu
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA