• Şırnak26 °C
  • Batman27 °C
  • Diyarbakır29 °C
  • İstanbul26 °C
  • Ankara26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milletvekili Nursel Aydoğan Halkımızdan Özür Dilemelidir
27 Kasım 2012 Salı 23:29

Milletvekili Nursel Aydoğan Halkımızdan Özür Dilemelidir

BDP Milletvekili Nursel Aydoğan 25 Kasım Kadınlar Gününde yaptığı konuşmasından dolayı Diyanet-Sen Diyarbakır Şubesi Başkanı Ömer Evsen tepki gösterdi.'Halkımızdan Özür Dilemelidir' dedi.

 

DİYARBAKIR- Diyanet-Sen Diyarbakır Şubesi Başkanı Ömer Evsen, Barış ve Demokrasi Partisi Milletvekili Nursel Aydoğan `ın 25 Kasım Kadınlar Günü dolayısıyla, "Dinimizde kadının omzunda, boynunda şeytan yuva yapar deniyor. On beş günde bir o yuvayı dağıtmak gerekir deniyor. Yani on beş günde bir kadının omzunda yuva yapan şeytanı dağıtmak için kadına şiddet uygulamak, kadına dövmek gerekir deniyor" konuşmasına tepki göstererek, Nursel Aydoğan`ın haklatan özür dilemesi gerektiğini söyledi.

 

Aydoğan Bir Din Hakkında Konuşurken Ne Söylediğini Hesaplamalıdır

Evsen, yaptığı basın açıklamasında, Aydoğan`ın konuşmasını saçma sapan ve bühtan söz olarak nitelendirerek, bu sözün, "20 milyon Kürd`ün kahir ekseriyetinin de iman ettiği dine ait olduğu iddia edilmiştir. Dinimiz İslam, İslam`a iman etmeyen Kürtlerin de saygı duydukları bir dindir. Sayın Aydoğan bu gerçeği bilmese dahi bir din hakkında konuşurken ne söylediğini hesaplamalıdır. Doğrusu dinimizde böyle bir hüküm olmadığı halde Sayın milletvekilinin bunu söylerken neyi kast ettiğini anlayamamış bulunmaktayız" dedi. Aydoğan`ın Söylediği Şekilde, İslam`da Böyle Bir Hüküm Yoktur

Evsen açıklamasının devamında, Aydoğan`ın bahs ettiği şekilde İslam`da böyle bir hüküm anlayışının olmadığını söyleyerek, "Dolayısıyla Nursel Aydoğan sarf ettiği bu sözle İslam`a bühtan etmiştir. Yok, `Dinimiz" derken başka bir din kast etmiş ise, bu söylediği hüküm hangi dinde var ise bundan Müslümanlar, Müslüman Kürt halkı ve Müslümanların pak dinleri sorumlu değildir, beridir" ifadelerine yer verdi.

 

Kur`an-ı Kerim`in `Şeytan, omuz, boyun, dövmek, şiddet` diye bir ifadeye yer vermediğinin altını çizen Evsen, Kur`an-ı Kerim`in, "Kadını "zevc-eş" ilan ederken, İslam peygamberi, `En hayırlınız eşine en iyi davrananınızdır` derken, `Cennet annelerin ayakları altındadır` derken, `Ben hanımlarımı dövmedim, siz de dövmeyin` derken, sayın vekilin böyle bir ifadeyle İslam`ı suçlaması kesinlikle kabul edilemez" olduğunu vurguladı.

 

İslam, Bilgisizlerin Dil Uzatmaları ile Asla Kirlenmez

İsteyen istediği gibi siyaset yapabileceğini sözlerine ekleyen Evsen, daha sonra, "Bugüne değin kimseye siyaset yaptığı için neden böyle yaptın demeyen halkımız, konu siyasete dini karıştırmaya gelince olaya müdahale edip benim dinimle ilgili gözümün içine baka baka iftira atmayın diyecektir, demektedir. Pak dinimiz İslam`la ilgili olarak bilgisizlerin dil uzatmaları onu asla kirletemeyecektir" açıklamasında bulundu.

 

Nursel Aydoğan`ın kamuoyundan bu açıklama için özür dilemesi gerektiğine vurgu yapan Evsen son olarak "Dilemediği takdirde kendisini Müslüman, inançlı seçmenlerinin vicdanına havale ettiğimizi duyurmak isteriz" dedi. (Osman İçli-İLKHA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • "Kurban; itaatin, teslimiyetin, fedakârlığın sembolüdür"
  • 18 yıldır evlat hasreti çeken anne hayata gözlerini yumdu
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA