• Şırnak35 °C
  • Batman35 °C
  • Diyarbakır35 °C
  • İstanbul33 °C
  • Ankara29 °C

Zülküf ER / Doğruhaber

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Nedir Bu Camilerin Sizden Çektiği?

22 Ekim 2013 Salı 12:27

Canı sıkılan, toplum üzerinde baskı ve kaos oluşturmak isteyen herkes, hedefine Camileri koyuyor. Irak`ta, Afganistan`da karşıt mezhepler Allah`ın evlerini hedef alarak canlı bombalarıyla Allah-u Teâlâ`nın misafirlerini katlediyorlar.

Dinler Arası Diyalog İhanetinin semeresi olarak, bu İhanetin takkeli temsilcileri camilerin içerisine Haç ve Siyon Yıldızı yerleştirmek için ağlayıp duruyorlar. Uluslararası ihaneti, ulusal boyuta taşıyan takkeli Diyalogcular, şimdi de kalkmış Cuma hutbelerini alnı secde görmemiş Alevi Dedelerine okutturmak istiyorlar. Yakın zamanda temeli atılan ve içerisinde Cami ile birlikte Cem Evi`ni de barındıran projeyle Cem Evleri ibadethane olarak meşrulaştırılıp Caminin alternatifi gibi lanse edilmek isteniyor. Bu durum, takkeli diyalogcuların şimdiye kadar bir dershane kadar bile kıymet vermedikleri camileri daha da itibarsızlaştırma çabasından başka bir şey değildir.

Darbe yapmak amacıyla Balyoz kuşanan Paşalar da ellerindeki balyozları tarihi çinilere indirmek için Plan hazırlamışlar. Yani anlayacağınız, Balyozcu paşalar, Yetişin Ey Ahali ülkede Kaos var, bunun tek çaresi de biz askerleriz, sizin selametiniz için yönetime el koyup Darbeli Balyozu kafanıza indiriyoruz, diyebilmek için Cuma vaktinde camileri bombalamayı planlamışlar. Balyozcu Donkişotlar tarafından hazırlanan Çarşaf Planıyla Fatih Camii, Sakal Planıyla ise Beyazıt Camii hedef olarak gösteriliyor. Her iki camiye de tahrip gücü yüksek bombalar koyup uzaktan telefon aracılığıyla patlatmayı hedefleyen Balyozcular, Allah`tan, hedeflerine ulaşamadan derdest edildiler de insanlar camilerde can vermekten kurtuldu.

Türk ulusalcılar plan yapar da Kürt ulusalcılar onlardan geri kalır mı hiç? Malumunuz kuruluşundan bu güne kadar onlarca operasyona maruz kalmasına rağmen talimatları bir türlü yakalanamayan KCK`nın son talimatları, BDP içerisindeki iktidar çekişmesinin bir sonucu olarak basına sızdırıldı. Sızdırılan talimatlarda üç temel hedef ortaya konuluyor.
1) Camileri Boşaltın
2) Oyları iki katına çıkarın
3) Kürt Kimliğini ön plana çıkarın.
Bu hedeflerin içeriği incelendiğinde görülecektir ki; bu hedeflerin hiç biri Kürt Halkı`nın yararına değildir.
Camileri Boşaltın emrinden başlayalım: Talimatın en can alıcı noktası olan bu emir, doğrudan doğruya Kürt Halkı`nın en temel değeri olan İslam`ı hedef almaktadır. “Camileri Fethullah’a ve Hizbullah’a bırakmayalım. Camileri boşaltma hedefini önümüze koymamız lazım, ya da o camileri onlara bırakmamamız lazım. Yoksa o camiler Hizbullah karargahı olur. Önderliğin alternatif Cuma ile hedeflediği de buydu. Bunu iyi anlamak gerekiyor.” Denilen talimatta doğrudan doğruya Camiler ve Camilerin müdavimleri hedef olarak gösteriliyor. Peki, Camileri nasıl boşaltacaklar. Kendileri de camileri ele geçiremeyeceklerinin farkında oldukları için hedeflerine, camileri boşaltmayı koyuyorlar. Ama nasıl? Bunu nasıl başaracaklar? Elbette ki en iyi bildikleri yolla. Şiddet ve baskı ile tehdit ve kaçırma ile iftira ve molotof atma ile. Aslında bu yeni değil. Hatırlayalım, bu sivil cumalar başladığı günlerde bölgenin bir çok ilçesinde art arda camilerde yangınlar çıkıyordu. Tesadüf müydü bunlar? Tabi ki hayır. Tek fark o zamanki talimatların basına sızdırılmamış olmasıydı.

Neden camilerle uğraşıyorlar ki? İslami STK`ları niçin bombalıyorlarsa Camileri de onun için hedef alıyorlar.

Yıllarca Müslümanlara, dini siyasete alet ediyorsunuz, diyenlerin geldiği aşama, Camileri ya ele geçirin ya da yok edin düşüncesi oldu. İşte PKK ve kurumlarının temel felsefesi budur. Ya benimsin ya da kara toprağın. Nitekim sızdırılan tutanaklar apaçık bunu ortaya koyuyor.

Bir örgüt, içinden çıktığı toplumun değerlerine bu kadar uzak olabilir mi Allah Aşkına? Kürt Halkı, köyüne cami yapılsın diye tek ineğini bile satmayı göze alırken bu çakma Kürtler, kalkmış kopya fikirlerle, camilere indirilmek istenen Kırmızı Beyaz Balyozu, Kesk-u Sor-u Zere boyamak istiyor.

Neden camileri boşaltmak yerine Kürdistan`ın bağrına dikilen, ahlaksızlık abideleri Kumarhaneleri, Fuhuş Yuvalarını, Gece Kulüplerini, Barları, Pavyonları boşaltmayı denemiyorsunuz?

Bu çaba beyhude bir çabadır. Ne Türkiye`nin genelinde ne de Kürdistan özelinde hiç kimsenin gücü Camileri boşaltmaya yetmemiştir Allah`ın izniyle bundan sonra da yetmeyecektir. Bu plana ilk önce bu emri verenlerin ve uygulamaya kalkanların anaları babaları karşı koyacaktır.

Bir de bu minvalde gelişen ve İmralı`dan esen Demokratik İslam Kongresi fikri var ki, tam da bu talimatlara uyuyor. Yapılacak kongrede ne tartışılacak acaba? Camilerin kapısına bir kez daha kilit vurmak mı? Camileri ahıra çevirenlerden örnek alarak o kutsal mekanları sığınak olarak kullanmayı mı tartışacaklar? Demokratik İslam Kongre`si fikri, bu camilere ve onun temsil ettiği İslam`a kurulan tuzağın üçüncü aşamasıdır. El Koymaya çalış, yapamazsan boşalt o da olmazsa sulandır, tahrif et.

Oyları iki katına çıkarın: Zahiren çok makul ve her partinin gönlünde olan masum bir hedef. Ama önemli olan bu hedefe nasıl gidileceğidir. Bu hedefe giden yol şöyle açıklanmış Talimat-ı Şahane (!)`de; “Seçimlerde belediye sayısıyla değil de, oy oranı anlamında ikiye katlamayı hedeflemeliyiz. Hedefimiz dört milyon oy olabilir. Hareketin daha fazla oy alması için MHP dahil her partiyle ittifak yapılabilir." MHP yani Milliyetçi Hareket Partisi ile ittifak yapmak tek kelimeyle Kürt Halkına ihanetten başka bir şey değildir. Daha düne kadar, Kürt yoktur onlar dağ Türkleridirler. Dağda yaşadıkları için karlı buzlu havalarda yürürken ayaklarından çıkan Kart-Kurt seslerinden ötürü onlara Kürt denilmiştir" diye Kürtlere hakaret eden, bu günkü MHP anlayışı değil miydi? Halen Mecliste, Andımız okunsun, Kürt çocukları her sabah Türküm, diye bağırsın diyen bu MHP değil mi?

Aslında ortaya çıkan bu talimat aralarında hiçbir farkın olmadığını apaçık ortaya koymuştur. Ne diyelim, bari çağırsınlar da Bahçeliyi Newroz`da konuştursunlar. Meydana da Yaşasın Gerilla ve Bozkurt kardeşliği, Biji Serhıldana Bozkurt, Her Biji Mam Devlet, gibi afişler asıp bozkurt selamı eşliğinde halay çekip Andımız`ı okusunlar.

Vay Kürt halkının haline ki; Bu anlayış kalkmış kendini Kürt halkının temsilcisi sanıyor. Kürtlere, MHP`ye oy verin demek, Köylerde Kürtlere dışkı yediren aşağılık faşistlere rahmet okumaktan başka bir şey değildir. Elbette ki bu onursuzluk dayatması da halk tarafından bozkurt işaretiyle karşılanmayacaktır.

Kürt Kimliğini ön plana çıkarın. Sızdırılan talimatlarda başlık olarak böyle bir emir var ama içerik olarak Kürt Kimliğinden ziyade Aleviliği ön plana çıkarın anlamını barındırıyor.

“Kimliği öne çıkaralım. Evet, hem Türkiye’deki Aleviliğe seslenen bir söylemimiz olmalı. Hem de Kürt Alevilerine yönelik bir söylemimiz olmalı. Bunun üzerine zaten tartışıyoruz ama özellikle Kürt şehirlerinde biraz kimlik eksenli hitabımız daha güçlü olmalı.

Neden sadece Alevilik? Kürtler sadece Alevi mi? Sünni Kürt yok mu? Ya da Kürt nüfusun kaçta kaçı Alevi? Kürt kimliğini öne çıkarmaktan kasıt, talimatlardan anlaşıldığı kadar, sadece Alevilere yönelik söylem geliştirmekmiş.

Kürtler çok büyük oranda Sünni ve de Şafii oldukları için Aleviler yıllarca Kürtlere karşı Kemalist Rejimin, ulusalcılığın şemsiyesine sığınmadılar mı? Şeyh Said Kıyamında kimden yana tavır aldılar? Dersim`de katliam yapan partinin yıllarca en büyük destekçisi hep Aleviler olmadı mı?

Bu tavırla o çok eleştirdiğiniz ve Kürtleri Kürtlükten çıkarıyor, dediğiniz Cemaat ile aynı tavrı takınmış olmuyor musunuz? Onlar Cami- Cem Evi Projesiyle siz ise Kürt Kimliği adı altında Alevi kimliğini ön plana çıkararak dayatmış olmuyor musunuz?

Aslında Proje basit. Proje Kürt Halkının dinamik gücünü kimi yerde MHP`ye kimi yerde ise CHP ve diğer sol grupların emrine verme projesidir. Bu Projeye KCK`nın aklı ermez. Belki İmralı`da belki de MİT binasında yazılan bu proje, yaklaşan seçimler dolayısıyla da meşruiyet kazandırılması adına sızdırıldı.

Peki, bu talimatlar gerçekleşirse ne olur. El Cevap: Kürt Halkından başka her kes kazanır. Bu emirler tamamen AK Parti`nin bölgeyi silip süpürmesine meydan açmak için verilmiştir.

1) Camiyi kapat Cem Evini aç.
2) Bozkurtlara Selam Çak
3) Marjinal Grupları Kürt Oylarıyla Meclise taşı.
4) İslam`a ve Ona ait değerlere saldır.
5) İslami STK`ları molotofla

Yani özetle bu talimatlar diyor ki; Alavere Dalavere Kürt Memet nöbete. Ne diyelim, gidene Hayırlı nöbetler…

Selam Ve Dua İle…
 

Bu yazı toplam 310 defa okunmuştur.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • Erdoğan ABD'nin Türkiye'yi tehdit ettiğini açıkladı
  • "Kurban; itaatin, teslimiyetin, fedakârlığın sembolüdür"
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA