• Şırnak30 °C
  • Batman35 °C
  • Diyarbakır33 °C
  • İstanbul26 °C
  • Ankara27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nusaybinde 4 bin 600 konutun temeli atılıyor
31 Mart 2017 Cuma 09:18

Nusaybin'de 4 bin 600 konutun temeli atılıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, bugün Nusaybin'de 4 bin 600 konutun temelini atacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın Mardin ziyareti öncesi kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Bir otelde gerçekleşen toplantıda AK Parti Mardin milletvekilleri Orhan Miroğlu ve Ceyda Bölünmez Çankırı da hazır bulundu.

Yapılan kahvaltı sonrası açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Nusaybin'deki çalışmalara ilişkin, bugün ilçede 4 bin 600 konutun temelini atacaklarını söyledi.

"Her gelişimiz hayırlı bir vesileyle oluyor"

Mağdur olmuş insanların evlerini yeniden inşa etmek, onların mağduriyetini giderebilmek adına bu bölgeye daha sık geldiğini söyleyen Bakan Özhaseki, şunları söyledi: "Ülkemizde huzur olsun, barış olsun, bir daha hiç gözyaşı olmasın, kan olmasın, hiçbir yavrumuz toprağa düşmesin diye dua ederek sözlerime başlamak istiyorum. Özellikle bu bölgede devam eden Şırnak ilinden Hakkari'ye uzanan çizgide, terörün yuvalandığı, yakıp yıktığı yerleri yeniden ihya etmek, oradaki evleri yıkılmış, mağdur olmuş insanların evlerini yeniden inşa etmek, onların mağduriyetini giderebilmek adına bu bölgelere daha sık geliyorum. Her gelişimiz hayırlı bir vesileyle oluyor, şükürler olsun Allah'a."

"Yaşamış olduğumuz acı, Cumhuriyet tarihi boyunca yaşmış olduğumuz acıların hepsine bedeldir"

Son yıllarda yaşanmış acıların, Cumhuriyet tarihi boyunca yaşanmış olan acıların tümüne bedel olduğunu kaydeden Özhaseki, "Aslında son yıllarda yaşamış olduğumuz acı, belki de Cumhuriyet tarihi boyunca yaşmış olduğumuz acıların hepsine bedeldir. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Etrafımız kan gölü bunu hepiniz görüyorsunuz. Birçok ülke idare edilemez durumda. Cenab-ı Hakk'a şükürler olsun biz kendi içimizde birliğimizi, dirliğimizi sağlıyoruz ve hâlâ mutlu bir şekilde hayatımızı üstelikte güçlü bir şekilde devam ettiriyoruz. İnşallah bu böyle devam eder." dedi.

"Bu sistem insanı anasıyla ve babasıyla kavga ettirir"

Özhaseki, sözlerine şöyle devam etti: "Son yıllarda yaşadığımız en büyük felaketlerden bir tanesi aslında PKK felaketiydi. Şükür bitti ve inşallah bir daha dönmez. Şimdi bir referandum sürecine girdik. İki başlılık ile yürümüyor. Binali Bey ile Tayyip Bey arasında kavga mı var diyeceksiniz; kavga yok ama 40 yıllık bir dostluk var ondan dolayı kavga yok. Bu sistem insanı anasıyla, babasıyla, çocuğuyla kavga ettirir. Dünyanın yarısı başkanlık sistemiyle, yarısı da parlamenter sistemle idare ediliyor."

"Bu vesayet rejimi herkese çok çektirdi"

Vesayet sisteminin halka çok çektirdiğini dile getiren Özhaseki, "Bu vesayet rejimi, Ankara'da çöreklenmiş asında üst tarafta anayasal kuruluşlar gibi görünse de onların yeraltı dünyasına doğru uzanmış, eli silahlı katiller ordusudur, çirkinlikler ordusudur. Siz seçersiniz Ankara'ya gönderirsiniz onlar da Ankara'da tezgah kurarlar, siz seversiniz ama onlar sevmezler. Onlar iki çizgi arasında tutmak isterler. Baskıcı ve ayrıcı bir anlayıştır bu. Sizin seçtiklerinize hayatı zehir ederler." diye konuştu.

"Ümidimiz inşallah ‘Evet' oylarının yüzde 50'lerin çok üstünde çıkmasıdır"

"Şahsi kanaatimiz ve ümidimiz inşallah ‘evet' oylarının yüzde 50'lerin çok üstünde çıkacağıdır ve Türkiye'nin önünün açılacağıdır." diyen Özhaseki, "İstikrarın sağlanacağı, büyüyeceği, güçleneceği ve en çokta tehdit olan bu vesayetçi yapının bir an önce toprağa gömüleceği günler geldi." dedi.

"Nusaybin'de 4 bin 600 konutun temelini atacağız"

Nusaybin ilçesinde 4 bin 600 konutun temelinin atılacağına değinen Özhaseki; "Bunları kısa sürede bitireceğiz. Park ve altyapı çalışmaları başladı. Bütün bunları kısa sürede bitirip eskiden yaşanmış kötü günlerin üstüne bir sünger çekip yolumuza devam edeceğiz." diye konuştu. (M. Salih Keskin/Mehmet Aslan – İLKHA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • Erdoğan ABD'nin Türkiye'yi tehdit ettiğini açıkladı
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • 18 yıldır evlat hasreti çeken anne hayata gözlerini yumdu
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA