• Şırnak23 °C
  • Batman28 °C
  • Diyarbakır26 °C
  • İstanbul21 °C
  • Ankara24 °C

Hüseyin Ebuliz / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK’ NIN PANORAMASI

05 Kasım 2014 Çarşamba 10:56

Kuruluş felsefesi İslam düşmanlığı üzerine kurulmuş Marksist örgüt PKK, Kürdistan’da  Müslüman Kürt halkını İslam’dan uzaklaştırma projesidir. Bunu tam olarak anlayabilmek ve görmek için, PKK örgütünün panoramasına bakmak lazım. Örgütün kendisi için uygun gördüğü isimde, kullandığı dil ve işaretlerin tamamında komünizm ve sosyalizme ait öğretileri kullanılmıştır. PKK ilk eyleminde masum sivilleri yaralamış, 3. eyleminde 8, 4. eyleminde de 10 sivili katledilmiştir. Kullanılan isim “Kürdistan”, sahiplendiğin dava “Kürt Davası”, zulümden kurtarılacak halk Kürt Halkı ama ilk eyleminden son eyleme kadar katledilen sivil Kürt Halkı...

PKK sivil halkı hizaya getirdikten sonra, toplumun dengesi olan Büyük Kürt Ailelerini katliamdan geçirip, kanaat önderlerini de bir bir öldürmüştür. Bütün bir toplumu “sosyalist düzen” için hizaya getirmeye çalışmıştır. Bütün bunların sonunda laik rejimin yetmiş yılda sekülarize edemediği ümmetin yetimi olan müslüman mazlum Kürt Halkını dinsizleştirmeye başlamıştır.

Bütün bir geçmişin şehadetiyle Marksist örgüt  PKK, her fırsata hareket olarak “bizim en büyük mücadelemiz dinledir”, "Din afyondur insanı uyutuyor" teorisini deklare etmekten imtina etmemiştir. Örgüt, “İslamiyet Kürtleri geri bıraktı” inancını Kürt gençleri arasında yaymaya çalıştı. PKK örgütünün çekirdek kadrosunu, teorik olarak Allah’ı inkâr etme temeli üzerine yetiştirirken, pratikte de en acımasız şekilde İslam düşmanlığı üzerine yetiştirdi. Böylece bu kadrolardan örgütün işleyiş şeması tamamlandı. Bu düşünce yapısını başaramayan kadrolar, örgüt tarafından ya tasfiye edildi yâda bir takım yöntemlerle yok edildi. Silâh altına alınan yeni kadroları eğitim kamplarında teorik eğitime tabi tuttu. Dini hassasiyeti olan Müslüman Kürt halkının silah zoruyla aldığı çocuklarına, bu eğitim kamplarında “Marksizm”i aşıladı ve dini değerlerinden uzaklaştırarak örgüt için birer militan haline getirildi. Mücadele şeklini bunun üzerine tamamlayıp siyasi hedeflerini şekillendirdi.

Örgüt, laik Kemalist cuntadan aldığı terbiye ile yeri gelince “İslamı İslama karşı” bir araç olarak ta kulandı. Böylece Müslüman Kürt halkını iğfal edip zehrini bal deyip, kürt halkına yutturmaya çalıştı. Örgütün gerçek yüzünü bilen mazlum Kürt halkı, örgüt tarafından sindirilerek susturulmaya çalışıldı. Örgütün Kürt halkına yapamadıklarını bu sefer laik sistem devreye girerek müslüman Kürt halkını örgütün kucağına mecbur etti. Örgüt, dışarıdan batılı küfür devletlerin desteğini arkasına alarak, içerde de laik sistemin yol gösteren stratejileriyle hedefine doğru yürüdü. Zahiri olarak PKK ile savaşan devlet, perde arkasında PKK’ yı destekleyen sistemin laik aktörleri taze kan vermeye çalıştı.

Örgütün yol haritasının başında “bağımsız Kürdistan” dendi. Bu şekilde Kürt milliyetçiliğiyle halkın desteğini kazanmaya çalışan örgüt, diğer taraftan alt yapı çalışmalarında “Marksizm” üzerine ideolojik çalışmalarını yürüttü. Taban potansiyeline ulaşan örgüt bu sefer bağımsız Kürdistan’dan vazgeçerek asıl hedeflerinin federasyon olduğunu ilan ettiler. Bu aşamada daha geniş bir cepheye yaymak için bir takım hesaplar yapıldı. Bir süre sonra bu sevdadan da vazgeçen örgüt, “Kürtlerin demokrasi halklarının peşinde!” olduklarını söyledi. Örgüt bu aşamada yaptığı sosyal ve kültürel toplumsal faaliyetleriyle halkı İslami değerlerden uzaklaştırma, köklü ve Ümmetin yetimi olan Kürt Kavmini değerlerinden asimile etmeye çalıştı. Örgüt yine kılıf değiştirerek siyasi ve var olma hedefinin demokratik özerklik projesi olduğu hikâyesiyle Kürt halkını uyutmaya devam eti. Bu aşamada örgüt tamamen kürdi ve kürdüstan’i haklardan vazgeçti, Nasuh bir tevbeyle sisteme rücu etti ve helâllik istedi…

PKK kuruluşundan bu aşamaya kadar kürt halkı içinde taban bulmak için hep farklı farklı senaryo ve sistemin desteğiyle onları uyuşturmaya çalışmıştır. Kemalist elitle bağını güçlendirmiş durumdadır. Her fırsatta “biz Kürdistan’ da laikliğin teminatıyız, sistemin yani kemalizmin sigortasıyız deyip” bey'atını yeniledi. Örgüt kurduğu siyasi organlarıyla en üst perdede “bizim sayemizde dincilerin ve tarikatların tutmadığını” söyleyip İslam düşmanlığı başarısını, konuşma sehpalarına taşıdı. Yine gerçek niyetini ortaya koyan örgüt “biz TSK ile aynı çizgideyiz bizim bir eksiğimiz var oda aynı masada bir araya gelmediğimizdir” deyip Kürt halkına karşı sisteme muhbirlik ederek rüştünü göstermeye çalıştı. Daha da ileri giderek “ya bizi desteklersiniz yâda Kürdistan'da İslamcılar iktidara gelir” çığlıklarıyla sisteme olan samimiyetlerini ortaya koydular. Son aşamada Şamanistlerle bütünleşen örgüt, artık hangi hakların peşinde olduğunu açık bir şekilde ortaya koymuş durumdadır. Örgüt şuan ‘Kürtlerin azadeliği sosyalizmle’dir. Bütün halkların sosyalizmde birleşmeleri lazımdır. ‘ cümleleriyle bütünleşmiş durumdadır.

Sonuç olarak PKK hem fikirsel hem de eylemsel olarak bütün renkleriyle, işaretleriyle Kürt hareketi değil,  sosyalist fikir hareketidir.

 

Bu yazı toplam 1946 defa okunmuştur.
YORUMLAR
alçaklar
hınıs lı müslüman kurmanc
Dört müşrik,benamus, alçak,hunhar,kafir bir karede.huda size firsat vermesin.
08 Kasım 2014 Cumartesi 23:48
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • Erdoğan ABD'nin Türkiye'yi tehdit ettiğini açıkladı
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • 18 yıldır evlat hasreti çeken anne hayata gözlerini yumdu
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA