• Şırnak29 °C
  • Batman30 °C
  • Diyarbakır31 °C
  • İstanbul26 °C
  • Ankara22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PKK okuluma dokunma
10 Kasım 2012 Cumartesi 00:38

'PKK okuluma dokunma'

Dört kez PKK yandaşlarının saldırısına uğrayan Atatürk Lisesi öğrencileri isyan etti!

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde bugüne kadar terör yandaşlarının 4 kez saldırısına uğrayan Atatürk Lisesi'nin öğrencileri, terör baskısına isyan etti. Baskı ve saldırılar yüzünden düzenli eğitim göremeyen öğrenciler, oturma eylemi ve yürüyüş yaparak Müdürleri Übeyt Duman'ı da istifadan vazgeçirdiler.

ÖĞRENCİLER İSYAN ETTİ!
PKK yandaşlarının okullara karşı sürdürdüğü baskılar, öğrencileri isyan ettirdi. Bugüne kadar 5 ilköğretim okulu ile 2 lisenin saldırıya uğrayıp tahrip edildiği, öğrencilerin baskı altına alınmak istendiği Yüksekova'da, en son geçen 19 Ekim'de terör yandaşlarının saldırısına uğrayan Atatürk Lisesi'nde öğrenciler eylem yaptı.

"EĞİTİM HAKKIMIZ, SÖKE SÖKE ALIRIZ"
Ellerinde 'Eğitim buysa okumak istemiyoruz', 'Ya onurlu bir eğitim, ya da hiç' dövizleri bulunan öğrenciler, 'Eğitim hakkımız, söke söke alırız' sloganları atarak okul bahçesinde oturma eyleminde bulundu.

"HEPİMİZ BURAYA OKUMAK İÇİN GELİYORUZ"
Öğrenciler adına basın açıklamasını ise 11 sınıf öğrencisi Esma Kurt okudu. Yapılan saldırılarda okullarının camlarını kırıldığını, meydana gelen arızalar yüzünden elektriklerinin kesik olduğunu belirten Esma Kurt, "Sadece 5 ders işleyebiliyoruz. Derslerimizden çok geri kaldık. Diğer okullarda sınavlar bitmiş durumdayken bizler hala konuları bile bitirmemişiz. Biz tüm okullardaki gibi düzenli bir eğitim istiyoruz. Hepimiz buraya okumak için geliyoruz. Yüksekova'nın bu zor şartlarına rağmen okula geliyoruz" dedi.

Kaymakam ve Milli Eğitim Müdürlüğüne seslerini duyurmaya çalıştıklarını belirten Kurt, bu eylemlerini sürdüreceklerini ifade etti. Okul bahçesinde yapılan basın açıklamasından sonra öğrenciler, eğitimdeki terör baskısının önlenmesi için kaymakamlığa doğru yürüyüşe geçti.


ÖĞRENCİLERİ GÖREN MÜDÜR, İSTİFA ETMEKTEN VAZGEÇTİ
Öğrenciler yürüyüşleri sırasında, kendisi de Yüksekovalı olan ancak eğitim üzerindeki baskıyı protesto için istifa etmek üzere rapor alan ve okula gitmeyen Müdür Übeyt Duman ile karşılaştılar. Öğrencileri Kaymakamlığa kadar yürümekten vazgeçiren Okul Müdürü Duman, "Kesin olarak istifamı vermiştim öğretmen arkadaşlarım ve Milli Eğitim kaç defa söylemesine rağmen dönmeyeceğimi belirttim. Fakat öğrencilerimin bana sahip çıkması ile tekrar okula dönmeye karar verdim" dedi. Öğrenciler ise okul müdürleri ile görüştükten sonra okullarına geri dönerek protestolarına son verdiler.
Habervaktim

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • Erdoğan ABD'nin Türkiye'yi tehdit ettiğini açıkladı
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • 18 yıldır evlat hasreti çeken anne hayata gözlerini yumdu
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA