• Şırnak29 °C
  • Batman30 °C
  • Diyarbakır31 °C
  • İstanbul26 °C
  • Ankara22 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Siyonist Katiller Cezasız Kalmasın
10 Kasım 2012 Cumartesi 03:56

Siyonist Katiller Cezasız Kalmasın

Gazze`ye insani yardım taşıyan ''Mavi Marmara”ya saldırı, artık yargı önünde. Akdeniz`in uluslararası sularında seyir alan insani yardım gemisine vahşice saldırıp 9 Türkiyeli Müslüman`ı şehid eden katil israil`in asker yöneticileri, İstanbul Çağlayan Adli

 

Mavi Marmara Duruşması öncesinde sabahın erken saatlerinde Çağlayan Adliyesi’nin önünü dolduran Filistin dostları, siyonist rejimi afiş-dövizler ve sloganlarla protesto etti. Adliye önünde ayrıca Mavi Marmara fotoğraf sergisi açıldı. Duruşmayı Türkiye’den ve dünyadan çok sayıda medya mensubu takip etti. Duruşmada ayrıca, mağdurların avukatı olarak Mustazaflar Hareketi Kurucu Üyelerinden Av. Zekeriya Yapıcıoğlu, Av. Serkan Ramanlı, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, TGTV Başkanı Necati Ceylan, Hukukçular Derneği Başkanı Cavit Tatlı, MİNHAP Başkanı Cemal Çınar, KOBİDER Başkanı Nurettin Özgenç ve Özgür-Der Başkanı Rıdvan Kaya’nın yanı sıra çok sayıda yabancı aktivist de yer aldı.

YAPICIOĞLU: İSRAİLİN YAPTIĞI YANINA KAR KALMAYACAK

Tarihi davayla ilgili açıklama yapan müdahil avukatlardan Zekeriya Yapıcıoğlu, “Artık israil`in yaptığı yanına kâr kalmayacak” dedi. Davanın yapılmasının bile manidar olduğunu ifade eden Yapıcıoğlu, “israil bugüne kadar birçok katliam ve hukuksuzluğa imza attı. Hiç birisi böyle soruşturulmadı ve birçoğu yanına kâr kaldı. israil`in ve israil`in vahşi politikalarının böyle yargılanıyor olması büyük bir anlam ifade ediyor. Belki yargılananlar bu mahkemede olmayacak ama bu katillerin burada yargılanıyor olması artık israil`in sonunun başlangıcı olması açısından önemli bir dönüm noktası olacaktır. israil’li katillere fiili bir ceza vermek mümkün olmasa da, amacımız bu davadan bir ceza kararı çıkartmak olmalıdır. Siyonist katiller cezalandırılmalıdır. Buradaki asıl gaye, israilli katillerin, ‘Türkiye ile suçlu iadesi anlaşması’ olan ülkelere girişlerini zorlaştırıp bu sayede üzerlerinde bir baskı oluşturmaktır” diye konuştu.

YILDIRIM: İSRAİL PANİKLEMİŞ DURUMDA

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da, açılan davayla beraber israil`in bir panik içine girdiğini belirtti. Davanın açılmaması için israil`in birçok yola başvurduğunu ifade eden Yıldırım, ancak bu girişimlerin de başarılı olmadığını vurguladı. Yıldırım, israil`in böyle bir davanın açılacağını tahmin edemediğini söyleyerek, adeta bir şok yaşadığını belirtti. Bugüne kadar israil`in kendine fazlasıyla güvendiğini ve Türkiye`nin kendisine muhtaç olduğunu dillendirdiğini dile getiren Yıldırım, şunları söyledi: “israil hiçbir zaman kendisine böyle bir dava açılacağını düşünmedi, tahmin etmedi. Hep Türkiye`nin kendisine muhtaç olduğunu söyledi. Mavi Marmara olayının bir rüzgâr olduğunu ve gelip geçici olduğunu düşündü. Bu davanın açılmaması için elinden geleni yaptı. Hatta birçok atraksiyonlar ortaya koydu ama bu dava sonuçta açıldı. Şimdi bütün dünya israil`e dava açılabileceğini gördü. israil askerlerinin yargılanabileceğini gördü. Ayrıca dünyada, toplu bir şekilde üst düzey askeri yetkilinin bu kadar büyük bir ceza istemiyle yargılanıyor olmaları bir ilktir. israil şuanda paniklemiş durumda” siyonist basının bu davayla ilgili haberlere ambargo koyduğunu ve davadan hiç bahsetmediğini belirten Yıldırım, “israil’i ambargoya tabi tutacağız, demiştim 2 sene önce. Şimdi ilk planda kendi medyası ambargo uyguluyor. Halkını sağlıklı bilgilendirmekten vazgeçti. Yarın bu Genelkurmay Başkanları ve Kuvvet Komutanları da yurtdışına çıkamayacak. Hiç merak etmeyin. Gemiye saldıran bütün askerleri tek tek tespit edeceğiz. Hepsini mahkeme önüne çıkaracağız. Hepsi ceza alacak” dedi.

KATİLLERE 9 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ  MÜEBBET İSTENİYOR

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Akif Ekinci tarafından hazırlanan 109 sayfalık iddianameye göre, 4 israilli komutan, ‘kasten adam öldürmek, kasten adam öldürmeye teşebbüs, nitelikli kasten yaralama, kasten yaralama, nitelikli yağma, deniz veya demiryolu ulaşım araçlarını kaçırma ve alıkoyma, nitelikli mala zarar verme, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve eziyet suçlarını azmettirme’ suçlarından yargılanacak. Sanıklar hakkında 9 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemi dışında, toplam 8 bin 578 ile 18 bin 32’şer yıl arasında hapis cezası isteniyor. İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, sanık olan dönemin siyonist israil’in Genelkurmay Başkanı Rau Aluf Gabiel Ashknazi, Deniz Kuvvetleri Komutanı Eliezer Alfred Marom, İstihbarat Başkanı Amos Yadlin ve Hava Kuvvetleri Komutanı Avishay Levi hakkında  9 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis isteniyor. İddianamede ayrıca siyonist katiller hakkında ‘silahla yaralama suçuna azmettirmek’, ‘kemik kırığına neden olacak şekilde yaralamaya azmettirmek’, ‘yaralama suçuna azmettirmek’ gibi suçlardan da hapis cezası isteniyor.

doğruhaber

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
  • Öldürülen PKK'li tartışmalı belgeselde rol almış
  • Erdoğan ABD'nin Türkiye'yi tehdit ettiğini açıkladı
  • Yavuz: Ne felaket tellallığı ne de hamaset kolaycılığı
  • "Kur’an kurslarımızı önemsiyor, yıl boyunca devam etmesini istiyoruz"
  • 18 yıldır evlat hasreti çeken anne hayata gözlerini yumdu
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Cizre Medya Medyadaki Gözünüz! | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0000 000 00 00 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA